Komisja Europejska oceni projekt Inwest-Parku

24.07.2016   Autor: Redakcja
---

Projekt Miasta Piły Platforma Praca zakwalifikował się do europejskiego etapu konkursu Europejskich Nagród Wspierania Przedsiębiorczości. Inicjatywa realizowana przez Inwest-Park jest jedną z dwóch z Polski które będą reprezentować nasz kraj.

Cieszymy się, bo to narzędzie było skonstruowane na rzecz aktywizacji rynku pracy. Okazuje się, że wzbudziło zainteresowanie komisji, która oceniała konkursy złożone na etapie krajowym. Ten etap zakończył się w Ministerstwie Rozwoju, Platforma Praca jako jeden z dwóch projektów przechodzi do dalszego etapu, który będzie oceniany przez Komisję Europejską. Tam będziemy realizować z trzydziestoma krajami nie tylko Unii Europejskiej ale również z Islandią, Norwegią czy Serbią – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Finał konkursu odbędzie się pod koniec listopada na Słowacji. Projekt Platforma Praca ma służyć skutecznej komunikacji pomiędzy poszukującymi zatrudnienia a pracodawcami. Do tej pory za pośrednictwem programu zaproponowano ponad pięć tysięcy ofert pracy i otrzymano prawie osiem tysięcy aplikacji do pracodawców. Na tę chwile ponad czterysta przedsiębiorstw zdecydowało się na skorzystanie z Platformy Praca.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group