Tylko jeden kandydat w wyborach na Górnym?

18.07.2016   Autor: Redakcja
---

Poseł PiS Marcin Porzucek apeluje, by w wyborach uzupełniających do Rady Miasta w Pile wziął udział tylko jeden kandydat - Józef Jopek.

Apel posła związany jest z procesem, jaki czeka pilskiego radnego Romualda W. Prokuratura skierowała przeciwko niemu akt oskarżenia, stawiając mu 19 zarzutów, związanych z wyborami do pilskiej Rady Miasta w minionym roku. Przypomnijmy, że radny wygrał wybory uzupełniające, minimalną różnicą głosów ze swoim głównym kontrkandydatem - Józefem Jopkiem i dzięki temu zdobył mandat radnego z os. Górnego. Prokuratorskie śledztwo wykazało jednak, że Romuald W. złamał prawo podczas wyborów i właśnie dzięki temu mógł zdobyć niewielką przewagę nad swoim najgroźniejszym rywalem.

http://www.asta24.pl/2016/07/06/3-lata-wiezienia-grozi-radnemu-pily-romualdowi/

Gdy prokuratura skierowała przeciwko W. akt oskarżenia do sądu, ten sam zrzekł się mandatu radnego. Jasne stało się więc, że mieszkańców os. Górnego czekają ponowne wybory do Rady Miasta. Odbędą się one jesienią.

Głos w sprawie przyszłych wyborów zabrał pilski poseł PiS Marcin Porzucek.

- Proponuję dżentelmeńską umowę. Radny W. wygrał zaledwie jedenastoma głosami z Józefem Jopkiem. Gdyby nie czyny przestępcze zwycięzcą byłby właśnie on. Zatem niezależnie od różnic politycznych, wszystkie siły polityczne powinny rozważyć odstąpienie od wystawiania kandydatów w październikowych wyborach - mówi poseł Marcin Porzucek. - Niech sprawiedliwości stanie się zadość. Jeśli główny zainteresowany [Józef Jopek - przyp. red.] zdecyduje się na start, a Platforma Obywatelska, z którą współpracował nieuczciwy były radny, Porozumienie Samorządowe oraz inne środowiska zgodzą się na to honorowe rozwiązanie, wówczas zwycięży uczciwość i demokracja - dodaje poseł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group