Powiat wałecki z absolutorium

25.06.2016   Autor: Redakcja
---

Budżet powiatu wałeckiego w coraz lepszym stanie, tak radni uzasadnili udzielenie absolutorium za rok 2015. Podczas ostatniej sesji powiatu wałeckiego podpisano umowę o dofinansowanie prac konserwatorskich w jednym z budynków starostwa. Obrady radnych dotyczyły również wsparcia wałeckiego PWSZ-tu.

Dobrze wykorzystano środki dostępne w ubiegłym roku - tak zadecydowali radni podczas sesji rady powiatu, na której najważniejszym punktem było absolutorium. Sesje rozpoczęto przedstawieniem wykonania budżetu za 2015 rok.

- Najważniejsze w tym budżecie,który zamknęliśmy w roku 2015 jest to że wypracowaliśmy dużą nadwyżkę i te pieniądze w 2016 roku mogą znaleźć się jako inwestycje w budżetach lat następnych. Szczególnie inwestycje związane z przebudową dróg, mam tutaj na myśli drogę powiatową w Strącznie, również zostanie stworzony szereg dokumentacji pod inwestycje, które będziemy realizować w roku 2017-2018 - mówi Paweł Gwozdecki, skarbnik powiatu.

Wciąż brakuje rodzin w powiecie wałeckim, które mogłyby pełnić funkcję pogotowia rodzinnego - tak wynika z raportu przedstawionego podczas sesji. Na jego podstawie omawiano roczną działalność powiatowego centrum pomocy rodzinie. Radni z jego pracy byli zadowoleni.

Na sesji pojawili się również przedstawiciele Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego. Podpisano umowę z powiatem wałeckim na dofinansowanie prac konserwatorskich w budynku starostwa powiatowego przy alei Zdobywców Wału Pomorskiego.

Nie zabrakło także tematów oświatowych. Jeden z radnych poruszył kwestię małej liczby dzieci z gimnazjum w Człopie, które wybierają naukę w sąsiednim powiecie czarnkowsko- trzcianeckim, zamiast na przykład Wałcza. Na sesji pojawili się również przedstawiciele waleckiej PWSZ. Wiąże się to ze wsparciem uczelni w tworzeniu nowych kierunków: ekonomiczno-prawnego oraz sportu, turystyki i rekreacji.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group