Atak szaleńca na starostwo powiatowe w Pile

24.06.2016   Autor: Artur Maras
---

W starostwie grasuje szaleniec, padły strzały, nie wiadomo czy nikt nie zginął, do budynku weszły służby mundurowe aby odbić go z rąk terrorystów.

Szaleniec wtargnął do budynku przed 16. Był uzbrojony w broń krótką i maszynową. Oczywiście były to tylko ćwiczenia. Ćwiczenia te miały nie tylko sprawdzić gotowość służb, ale także uczyć pracowników odpowiedniego zachowania w takich ekstremalnych sytuacjach.

- W okolicach Piły w związku z przygotowaniami do światowych dni młodzieży, ćwiczyły wojska specjalne. Była to doskonała okazja, aby w budynku starostwa powiatowego w Pile przećwiczyć taktyczne elementy potencjalnego zamachu szaleńca, który uzbrojony w broń palną, długą, krótka stwierdził, że chce jak największą ilość ludzi zabić - tłumaczy Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Szybka i sprawna akcja grupy szturmowej zakończyła się powodzeniem. Udało się zminimalizować ilość ofiar. Ewakuowano wszystkie osoby znajdujące się w budynku, a napastnik obezwładniony i zatrzymany. Bilans symulowanego ataku to trzech zabitych i 21 osób rannych. Przed rozpoczęciem ćwiczeń pozoranci, którymi była młodzież oraz pracownicy starostwa zostali ucharakteryzowani.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group