W Wałczu oddasz krew tylko w mobilnej stacji

20.06.2016   Autor: Redakcja
---

Krwiobus zawitał do Wałcza. Zastąpił on zlikwidowaną dwa miesiące temu stację krwiodawstwa. Dzięki temu mieszkańcy miasta będą mogli raz na dwa miesiące oddać krew.

Wałecka stacja krwiodawstwa została zlikwidowana dwa miesiące temu. Nie było pieniędzy na jej prowadzenie. Przeciwko likwidacji zaprotestowali miejscowi krwiodawcy, dlatego do Wałcza będzie przyjeżdżać teraz krwiobus.

Według ustaleń z regionalną stacją krwiodawstwa w Szczecinie akcje poboru krwi miałaby odbywać się co dwa miesiące. Podczas pierwszej wizyty krwiobusu w Wałczu chętni mogli sprawdzić poziom cukru we krwi oraz poziom ciśnienia. Uhonorowano również krwiodawców, którzy w ostatnim czasie najchętniej dzielili się swoją krwią. A tych w powiecie wałeckim jest wielu.

Autobus, który jest przygotowany do poboru krwi, będzie służył krwiodawcom. Dzięki jego przyjazdom będziemy mieli możliwość również pokazać wszystko, co związane jest z krwiodawstwem. Chcemy promować oddawanie krwi dla ludzi którzy, tej krwi potrzebują - mówi Bogdan Wankiewicz, starosta wałecki.

Przeczytaj więcej o: walcz, bogdan wankiewicz, krwiobus wałcz,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group