Burmistrz Trzcianki otrzymał absolutorium

18.06.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Burmistrzowi Trzcianki zostało udzielone absolutorium za wykonanie budżetu. Radni miejscy jednogłośnie pozytywnie ocenili działania Krzysztofa Czarneckiego za ubiegły roku.

- Trzcianeckie samorządowe sprawy są w dobrych rękach. Bo dokumenty, które oglądaliśmy, świadczą o tym, że finanse są stabilne, że spłacamy swoje kredyty że nie ma opóźnień. Nie ma żadnych zahamowań jeśli chodzi o obrót pieniądza. Zmniejszyło się zadłużenie gminy - tłumaczy Edward Joachimiak, przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki.

W tej chwili Trzcianka zadłużona jest na kwotę 12 milionów złotych. W ubiegłym roku gminie udało się spłacić aż 4 miliony złotych kredytów zaciągniętych na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań przeznaczonych na bieżące inwestycje. W tym roku burmistrz ma w planach ogłosić przetargi na inwestycje o wartości 20 milionów złotych.

Regionalna Izba Obrachunkowa w Poznaniu oceniła działania burmistrza pozytywnie. Dlatego wszyscy radni jednogłośnie zadecydowali o udzieleniu absolutorium Krzysztofowi Czarneckiego za niemal stu procentowe wykonanie budżetu założonego na 2015 rok.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group