Dobino ma nowy plac zabaw. Powstał w czynie społecznym

07.06.2016   Autor: Redakcja
---

Nowy plac zabaw dla dzieci w Dobinie. W pracach remontowych uczestniczyli mieszkańcy. Na placu znalazły się bramki dla piłkarzy.

W Dobinie dzieci mogą cieszyć się z nowego placu zabaw. Karuzele czy huśtawki zostały sfinansowane przez jedna z wałeckich firm. A w prace remontowane włączyli się mieszkańcy którzy wspólnie tworzyli płac zabaw dla dzieci.

Dzięki pracy mieszkańców udało się przygotować płac do ustawienia urządzeń do zabawy. - Na placu pojawiły się również bramki dla młodych adeptów piłki nożnej - tłumaczy Antoni Bara, sołtys Dobina.

Swoją cegiełkę do remontu placu dołożyła gmina wiejska Wałcz, która przedstawiła firmie z Wałcza możliwość stworzenia placu w Dobinie. - To nie koniec gminnych inwestycji. Planujemy wybudować małą świetlicę niedaleko tego placu zabaw - zapewnia Jan Matuszewski, wójt gminy Wałcz.

Zabawa na otwarcie placu zabaw w Dobinie przyciągnęła dzieci nawet z sąsiednich wsi. Niedługo kolejne place zabaw pojawią się również między innymi w Witankowie. I tam najmłodsi będą mieli miejsce do wspólnych gier.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group