Będą nowe mieszkania komunalne w Mirosławcu

02.06.2016   Autor: Redakcja

Ponad 20 nowych mieszkań komunalnych w Mirosławcu? Lokale mogą powstać już wkrótce a za ich budowę będzie odpowiedzialny TBS w Karlinie. Samorząd stara się o dotację na ten cel.

- Burmistrz Karlina Waldemar Miśko spotkał się ze mną i rozmawialiśmy na temat uruchomienia w Mirosławcu budynku komunalnego budowanego przez TBS w Karlinie. To byłby budynek ulokowany na przeciwko dzisiejszych budynków na ulicy Akacjowej pozostałości po hotelu Robotniczym. To byłoby od 22 do 28 mieszkań. Przewidywana kwota to cztery miliony złotych, poziom dofinansowania około czterdziestu pięciu procent - tłumaczy Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca.

Wstępnie mieszkania miały być tworzone przez wałecki TBS, jednak mieszkańcy nie byli zainteresowani ich ofertą, bo było za drogo. Tańszą propozycję zaprezentowało Karlino, dlatego też burmistrz Mirosławca podjął współpracę z karlińskim samorządem. Przystali na to radni, podczas wtorkowej sesji.

Podczas tej sesji radni zadecydowali także o przekazaniu pieniędzy na organizację festiwalu żubra. W tym roku jest to 100 tysięcy złotych, a całość imprezy pochłonie 250 tysięcy złotych. Na sesji radni przyjęli również plan gospodarki niskoemisyjnej, który będzie realizowany do 2020 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group