Iskra Szydłowo pokonana 1:0

18.05.2016   Autor: Magdalena Lach
---

Puchar dla Wełny Skoki! Szkok, niedowierzanie, ale również wielka radość piłkarzy z dolnej części czwartoligowej tabeli. Piłkarze ze Skoków pokonali w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgowym Iskrę Szydłowo 1:0.

Przed tym pojedynkiem faworytem była zdecydowanie Iskra Szydłowo, która w czwartoligowej tabeli zajmuje pozycję wicelidera. Dla zespołu ze Skoków udział w wielkim finale był jedynie „otarciem łez” w zbliżającym się do końca sezonie piłkarskim. Zawodnicy Pawła Kutyni mają już tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie się w szeregach 4. ligi.

Apetyty szydłowian na zdobycie pucharu były ogromne, bowiem w zeszłym roku zespół Tomasza Kowalskiego w finale na szczeblu okręgowym przegrał z Nielbą Wągrowiec dopiero po rzutach karnych.

Tegoroczny finał rozpoczął się od dobrej gry obu zespołów. W miarę upływu meczu coraz bardziej zaznaczała się przewaga drugiego zespołu czwartej ligi. Wełna od samego początku nastawiała się na grę z kontry, co skutecznie uniemożliwiało piłkarzom Kowalskiego swobodne rozgrywanie akcji w ofensywie. Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po regulaminowej przerwie Wełna od razu weszła w mecz, kiedy piłkarze Iskry myślami byli jeszcze chyba w szatni. Składna akcja piłkarzy Kutyni w 47. minucie zaowocowała celnym strzałem napastnika Wełny. Od tamtej pory Iskra nerwowo próbowała zmienić rezultat meczu, kilka razy trafiając piłką w poprzeczkę. Do końca spotkania doświadczony zespół nie zdołał jednak umieścić futbolówki w siatce, a mecz zakończył się zwycięstwem Wełny Skoki 1:0.