Moc atrakcji na długi weekend w regionie pilskim

29.04.2016   Autor: Redakcja
---

Mieszkańcy regionu pilskiego nie powinni narzekać na nudę w czasie majówki? Propozycji jest wiele...

PIŁA:
1 maja - V Ćwierćmaraton Muzyczny – to połączenie wydarzenia sportowego i muzycznego. Klub Barka zaprasza do kibicowania biegaczom, a także do wzięcia udziału w mini koncertach, które odbędą się w ramach tego wydarzenia. Bieg rozpocznie się o 17.00, a na start biegaczy odprowadzą bębniarze z pilskiej grupy SAMBA PLANET. Pozostałe grupy muzyczne to: zespół DOMNIEMANI z Ostrowa Wielkopolskiego (rock), NON STOP z Wrocławia (alternatywny rock), CRASHBAND z Włocławka (groove rock, metal), DOMINIC JOHN SEBASTIAN Z ZESPOŁEM (folk, alternative). Wspólnie zagrają na koncercie o 20.00 na Barce.
W godz. 16.00 - 19.00 będą wyłączone ulice w całości lub częściowo: Al. Niepodległości, Al. Wojska Polskiego, Al. Powstańców Wielkopolskich, ul. Dzieci Polskich. Policja radzi unikać przejazdów w tych godzinach w centrum miasta.

Majówka na Wyspie

30 kwietnia – 3 maja między 12.00-22.00 pilska majówka na Wyspie. W planie piknik rodzinny, konkursy, atrakcje dla dzieci oraz oferta gastronomiczna. Poza tym koncerty. W sobotę o 20.00 na pilskiej scenie wystąpi Sarsa.

W niedzielę o 19.00 zabawa przy muzyce coverowej w wykonaniu zespołu Aberrancym, a o 20.00 zespół Lord. W poniedziałek występ gwiazdy disco polo – Czadomena, rozpocznie się również o 20.00.

A we wtorek o 16.00 coś dla najmłodszych, czyli spektakl Wyspa piratów.

Rajd rowerowy z PTTK

Zdobywamy „FESTUNG SCHNEIDEMÜHL” - to obcobrzmiące zdanie to hasło tegorocznej, XIII już rowerowej majówki przygotowanej przez pilski Oddział PTTK na ostatni dzień majowego weekendu, czyli na wtorek, 3 maja. Będzie to 318 wycieczka w ramach cyklu SOBÓT NA DWÓCH KÓŁKACH. Start o godzinie 10.00 z placu Zwycięstwa. Już sama nazwa powinna zachęcić miłośników militariów – bo chodzi o wędrówkę po okolicach Piły „od bunkru do bunkru” na trasie od okolic Leszkowa, lasami do szosy w kierunku Bydgoszczy, obok jezior Bagiennego, Jeleniowego, Płotki aż do szosy w kierunku Złotowa.

Aktywna majówka z Klubem "Czarne Pantery".

1 maja - Rodzinny Marsz Nordic Walking około 5 km pod nazwą: „Szlakiem Bajkowej Krainy” oraz Wesoły Aktywny Piknik z zabawami i grami sportowymi nad Jeziorem Jeleniowym.
2 maja - Marsz Nordic Walknig wokół Jeziora Piaszczystego + ćwiczenia wzmacniające i rozciągające na łonie natury – murawa na bocznym Stadionie Miejskim ul. Żeromskiego
3 maja - Rajd Rowerowy z Klubem JEDNOŚLAD: „PANTERY NA ROWERY” start i meta Pl. Konstytucji 3 maja

Uroczystości pod pomnikiem Staszica
3 maja o 11.00 uroczystości związane z 225. rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, przy pomniku Stanisława Staszica.

Próba bicia rekordu Guinnessa
3 maja o 16.00 pilanie po raz drugi będą próbowali pobić rekord Guinnessa w niesieniu flagi. Punkt zbiórki przy Zespole Szkół nr 2 na ul. Królowej Jadwigi na Jadwiżynie. Po uformowaniu, kolumna z flagą przejdzie dalej ulicą Śniadeckich w kierunku centrum miasta. Zakończenie planowane jest na ulicy Dąbrowskiego. Będą utrudnienia w ruchu drogowym.

REGION:
Białośliwie

Wąskotorówka w Białośliwiu 1, 2 i 3 maja rusza w trasę. Organizowane będą turystyczne przewozy Kolejką Wąskotorową ze stacji kolejowej Białośliwie o godzinach 13.00, 15.00 i 17.00. Przejazdy realizowane będą na trasie Białośliwie-Kocik - Pobórka Wielka-Białośliwie. Cena biletu 5 zł od osoby.

Trzcianka
1 maja o godz. 17.00 MAJÓWKA Z TDK włoskie przeboje Alberto Amati i Jacek Klęsk śpiewający DJ Krzysztof KIS, to w Parku 1 Maja, a od godz. 10-17 . Pchli Targ na placu za muszlą

2 maja o godz. 12.00 – uroczyste wciągniecie na maszt flagi państwowej na placu pod Ratuszem, o godz. 12.15 prelekcja dr Marka Rezlera pt. ”Dlaczego Biało-Czerwono jest biało-czerwona”.
3 maja o godz. 12.30 – Msza św. w intencji Ojczyzny i z okazji święta patrona strażaków św. Floriana w kościele pw. matki Bożej Saletyńskiej. O godz. 13.30 delegacje złożą kwiaty pod krzyżem upamiętniającym powrót Ziemi Trzcianeckiej do Macierzy.


Wałcz

3 maja godz. 16.00 pac przy Starostwie Powiatowym w Wałczu "Majówka na Dąbrowskiego". Pokazy walk bokserskich, pokazy akrobatyczne i karate oraz stoiska gastronomiczne. Na zakończenie wieczoru występ gwiazdy: wystąpi Karolina Leszko z muzykami z zespołu Maanam.

Złotów
Złotowska Majówka na Półwyspie Rybackim 1 maja: dla dzieci Komediowy Teatr Uliczny „Na walizkach” z Wrocławia, koncert zespołu Reggae Said, koncert zespołu disco-polo Blue Box.
2 maja koncert „Echa Krajny w Zagrodzie Krajeńskiej” w wykonaniu złotowskiej kapeli podwórkowej No To Cyk i zespołu folklorystycznego „Krajniacy” z Wielkiego Buczka o godz. 16.00 na terenie Zagrody Krajeńskiej przy ul. Partyzantów w Złotowie. W sali kinowej ZCAS o godz. 18.00 „Stary Złotów na fotografii”
3 maja uroczystości z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. O godz. 14.00 – Msza św. Za Ojczyznę w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Złotowie i o 16.00 Akademia z okazji Dnia Konstytucji 3 Maja w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Katolickich w sali kinowej ZCAS.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group