Piła remontuje ścieżki rowerowe

26.04.2016   Autor: Redakcja
---

Trzynaście kilometrów ścieżek rowerowych w Pile do odbudowy. Środki na ten cel mają pochodzić między innymi ze środków unijnych.

Pierwsze prace mogą ruszyć w przyszłym roku. - W tej chwili ruszamy z częścią inwestycyjną, czyli budowa lub też przebudowa i też podniesienie standardu. To kolejnych trzynaście kilometrów ścieżek, przede wszystkim domykamy ring obwodnicy śródmiejskiej, czyli brakujące odcinki ulicy Okólnej, a także o ulicy Podgórnej. Chcemy zmienić i polepszyć standard ścieżek rowerowych takich jak w ulicy Mickiewicza, czy w alei Wojska Polskiego. To są fragmenty tak zniszczone, że wielu cyklistów narzeka na te ścieżki - wyjaśnia Jolanta Sobieszczyk, dyrektor wydziału Wydział Rozwoju i Funduszy Europejskich.

Poprawie ma również ulec ścieżka rowerowa wzdłuż ulicy Powstańców Wielkopolskich. Najpierw jednak powstanie dokumentacja projektowa. Obecnie poszukiwana jest firma która zajmie się zaprojektowaniem. Dzięki temu będzie można skorzystać z 85-procentowego dofinansowania. W planach miasta jest także wykonanie ścieżki rowerowej na Płotki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group