600 tysięcy złotych na oświetlenie Mirosławca

12.04.2016   Autor: Redakcja

Ponad 600 tysięcy złotych na nowe oświetlenie w Mirosławcu Górnym. Do wymiany jest sto przestarzałych lamp. Nowe światła będą energooszczędne.

W ciągu tygodnia, najdalej dwóch miasto ogłosi przetarg na wyminę oświetlenia w Mirosławcu Górnym. - Chcemy bardzo szybko wyłonić wykonawcę i skorzystać z tego, że sporo firm dzisiaj czeka na zlecenie, więc też liczymy na to, że z tych ponad 600 tysięcy złotych przeznaczonych na to zadanie, ostatecznie wyjdzie mniej. Gmina na tym zaoszczędzi, bo bo docelowo na słupach pojawią się lampy ledowe, więc zużycie prądu na pewno będzie zdecydowanie mniejsze. Poza tym te lampy są już tak wiekowe, że mamy dość duże straty energii elektrycznej i dużo napraw - tłumaczy Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca.

Radni przeznaczyli środki na wymianę oświetlenia w Mirosławcu Górnym na ostatniej sesji rady miasta. Nowe lampy zaświecą w lecie. Burmistrz Mirosławca liczy, że uda się również zaoszczędzić pieniądze wydawane na naprawy oświetlenia dzięki pięcioletniej gwarancji udzielanej na nowy sprzęt.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group