Tak będzie wyglądać hala przy Pola?

10.04.2016   Autor: Artur Maras
---

Rozstrzygnęło konkurs na opracowanie koncepcji na budowę hali sportowej przy ogólniaku przy ul. Wincentego Pola. Hala ma powstać w ciągu trzech lat.

Nagrodzono trzy koncepcje architektoniczne. - Z tych prac projektanci będą mogli wybrać najciekawsze elementy, być może całościowo wybrać dane projekty do zrealizowania już konkretnego projektu. Projektu, który będzie wyznacznikiem tego co za chwilę powstanie, za chwilę czyli w perspektywie 2-3 lat - tłumaczy Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Pierwsza nagroda w kwocie 15 tys. zł powędrowała do pracowni architektonicznej z Szamotuł. Druga w wysokości 8 tys. zł do studia architektury z Piły, a 5 tys. zł trafiło do architektów z Grudziądza.

Przedstawione koncepcje są dopiero pierwszym krokiem do powstania projektu budowlanego. Wizualizacje miały zawierać m.in. koncepcję zagospodarowania terenu, wstępną kalkulację kosztów prac projektowych i wykonawczych, a także plan zagospodarowania otoczenia hali. Ze zwycięskich prac, firma która będzie odpowiedzialna za powstanie finalnego projektu budowy będzie musiał wykorzystać najciekawsze rozwiązania, z tych trzech projektów, które zdobyły uznanie komisji. Na budowę hali przy pilskim ogólniaku powiat zabezpieczył 8 mln złotych. Ma ona powstać w ciągu trzech lat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group