Po 70 latach dostali imię: Noblistów Polskich

09.04.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Zespół Szkół Technicznych w Trzciance po siedemdziesięciu latach istnienia doczekał się nadania imienia i sztandaru. Teraz patronem szkoły zostali polscy nobliści.

Sztandar i imię to taka tożsamość szkoły. - To są postacie, z którymi uczniowie mogą się identyfikować. To jest zbiór cech, cech noblistów, cech naszych patronów którzy są wzorem do naśladowania dla młodych ludzi. Bo to są ludzie którzy potrafili wybić się ponad przeciętność - podkreśla Robert Ziółkowski, dyrektor ZST im. Noblistów Polskich w Trzciance.

A są to: Maria Skłodowska-Curie, Henryk Sienkiewicz, Wisława Szymborska, 
Władysław Reymont, Czesław Miłosz, czy Lech Wałęsa. Uroczystość nadania imienia szkole rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Trzciance, gdzie nastąpiło poświęcenie sztandaru. Następnie uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście wzięli udział w przemarszu ulicami miasta do hali sportowej przy ulicy Chopina.

Akty nadania imienia szkole i sztandaru na ręce dyrektora Roberta Ziółkowskiego złożył starosta powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Tadeusz Teterus. W akademii wzięło udział wielu gości w tym fundatorów sztandaru i pamiątkowej tablicy która zawisła na murach szkoły.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group