Asta Video Fest

10 ton żywności podczas świątecznej zbiórki

15.03.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Dziesięć ton żywności trafi do najuboższych w naszym regionie. Tyle udało się zebrać podczas świątecznej zbiórki która zakończyła się w ubiegły weekend w Pile i gminach ościennych.

Specjalne kosze ustawione w czterdziestu pilskich sklepach szybko zapełniały się produktami spożywczymi. - Wszyscy chcielibyśmy myśleć o swoich sąsiadach, o tych z którymi żyjemy, że jakby nam się powinęła nie daj Boże noga, byśmy nie mieli, co włożyć, położyć na stół i włożyć do garnka, to byliby tacy, którzy by nam pomogli. Tak się dzieje w Pile - mówi Mieczysław Augustyn, prezes zarządu Pilskiego Banku Żywności.

A widać to chociażby po hojności pilan i mieszkańców gmin ościennych. Podczas trzydniowej, świątecznej zbiórki, w naszym regionie udało się zebrać ponad dziesięć ton żywności. Do koszy najczęściej wkładano: mąkę, ryż, makarony, olej oraz cukier. Dla uciechy najmłodszych, pojawiły się tam także słodycze. W akcji wzięło udział pięciuset wolontariuszy. Zebrana żywność zostanie teraz posegregowana i zapakowana. Jeszcze przed Wielkanocą paczki z tymi produktami trafią do ubogich w całym regionie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group