Asta Video Fest

Umowa warta 27 milionów euro podpisana

15.02.2016   Autor: Redakcja
---

Niezwykle ważny dokument podpisany został dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu. Dzięki niemu do regionu pilskiego trafi ponad 27 milionów euro z Unii Europejskiej.

Swoje podpisy na tzw. Mandacie Terytorialnym dla Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji swoje podpisy złożyli Marszałek Marek Woźniak wraz z prezydentem Piły Piotrem Głowskim oraz wójtami i burmistrzami Kaczor, Krajenki, Szydłowa, Trzcianki, Ujścia i Wysokiej. Dzięki mandatowi do wyżej wymienionych samorządów trafią środki w wysokości 27 044 252 euro.

- Utworzenie Obszarów Strategicznej Interwencji (OSI) dla ośrodków subregionalnych Wielkopolski jest podkreśleniem znaczenia i roli tych obszarów w strukturze przestrzennej województwa. Według przyjętych norm, miasta subregionalne, dla których wyznacza się obszary funkcjonalne, to ośrodki o liczbie ludności pomiędzy 50 a 100 tys. mieszkańców, pełniące ważne funkcje gospodarcze i społeczne - wyjaśnia Anna Parzyńska - Paschke z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

W Wielkopolsce utworzone zostały cztery takie obszary, których liderami są, poza Piłą jeszcze Konin, Leszno i Gniezno.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group