Już wkrótce Pilskie Dni Fantastyki II

11.02.2016   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

Manga i anime – te pojęcia nie są z pewnością obce żadnemu miłośnikowi fantastyki. Każdy kto lubi przenieść się na chwilę w inny, magiczny świat, już niedługo będzie miał ku temu okazję.

W Pile po raz drugi odbędą się Dni Fantastyki organizowane przez Pilski Klub Fantastyki „Andromeda”. Klub funkcjonuje w Pile od wielu lat. Obecnie zrzesza kilkunastu aktywnych członków oraz kilkadziesiąt osób stowarzyszonych z klubem, które regularnie spotykają się przynajmniej dwa razy w tygodniu w budynku Szkoły Podstawowej numer 7 na osiedlu Górnym. Klub dzieli się na kilka sekcji, między innymi dział „Spotkań z książką”, grupy miłośników anime i mangi, a także osób zaangażowanych w przygotowanie i propagowanie gier planszowych i figurowych.

Klub "Andromeda" w zeszłym roku, wyłącznie ze swoich środków, zorganizował po raz pierwszy "Pilskie Dni Fantastyki", które okazały się dużym sukcesem. Impreza nie miała reklamy i rozgłosu jednak przyciągnęła kilkaset osób i została bardzo ciepło przyjęta przez pilan.

W tym roku w przygotowania Dni fantastyki zaangażowało się Regionalne Centrum Kultury w Pile oraz lokalne firmy. Skala drugiej edycji Dni Fantastyki będzie dużo większa niż poprzednia. W trakcie imprezy w sali widowiskowej Centrum Kultury wygłaszane będą prelekcje, turnieje gier planszowych, komputerowych i konsolowych będą rozgrywać się w kilku pomieszczeniach. Oprócz tego będzie wystawa prac lokalnych artystów oraz zbiórka żywności dla zwierząt. Nie zabraknie także stołów do gier bitewnych oraz sal dedykowanych grom fabularnym. Gościem specjalnym będzie Dawid Waszak – autor takich kryminałów jak „Narodziny zła” czy „Czerwień Obłędu”.

Pilski Dzień Fantastyki odbędzie się 6 marca w godzinach od 10.00 do 21.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.

O godzinie 18.00 organizatorzy zapraszają na film „Interstellar”.

Więcej informacji można uzyskać TUTAJ

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group