370 tys. zł od starosty

10.02.2016   Autor: Artur Maras
---

370 tys. zł - tyle powiat pilski przeznaczył na sport. Starosta wsparł bowiem kluby sportowe w naszym regionie.

- Kluby sportowe mogą przeznaczać środki zarówno na organizację imprez sportowych, na uczestnictwo w zawodach rangi wojewódzkiej, rangi ogólnopolskiej czy międzynarodowej, mogą wreszcie przeznaczać pieniądze na szkolenie dzieci i młodzieży uzdolnionych sportowo - mówi Eligiusz Komarowski, etatowy członek Zarządu Powiatu Pilskiego.

W tym roku o dotację wnioskowało 50 klubów. Warunki konkursu spełniły 43 i to do nich popłynie strumień pieniędzy ze starostwa. Najwięcej, bo ok. 350 tys. zł otrzymają kluby i stowarzyszenia w Pile. I tutaj najbardziej zadowolony może być Nadnotecki Szkolny Związek Sportowy, który na organizowanie m. in. powiatowych olimpiad dzieci i młodzieży otrzyma 43 tys. zł, klub Gwardia 42 tys. zł, Uczniowski Klub Sportowy Joker Piła 40 tys. zł, PLKS Gwda Piła 33 tys., siatkarki PTPS - 20 tys., Basket Piła - 16 tys. zł, a Stowarzyszenie Biegów Ulicznych 12 tys. zł. Żużlowcy z kolei zostali wsparci kwotą 8 tys. zł. Łącznie wsparte zostały 43 kluby i stowarzyszenie z terenu powiatu pilskiego.

A to nie ostatnie słowo starostwa, jeśli chodzi o dotacje na sport. Wiosną Zarząd Powiatu Pilskiego, po akceptacji rady, planuje uruchomić drugą turę konkursu. Wtedy kluby i stowarzyszenia ponownie będą mogły starać się o dotację.

Mniejsze kwoty trafiły głównie do uczniowskich klubów sportowych z terenu powiatu.

Przeczytaj więcej o: pieniądze na sport,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group