Drożej za wodę i ścieki od 1 marca

27.01.2016   Autor: Redakcja
---

Na ostatniej, XV sesji Rady Miasta Piły radni zajęli się m.in tzw. uchwałą krajobrazową i ustaleniem wysokości opłat za wodę i odprowadzanie ścieków.

Radni podjęli również uchwałę, w sprawie wyrażenia zgody na połączenie spółek: Miejskiego Zakładu Oczyszczania-Wysypisko spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Pile i Spółki Wodno-Ściekowej "GWDA" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Pile.

Radni zatwierdzili także uchwałę wprowadzającą nowe taryfy opłat i cen dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzenia ścieków komunalnych na okres od 1 marca 2016 roku do dnia 28 lutego 2017 roku. Oznacza to, że od 1 marca zarówno w gospodarstwach domowych i za wykorzystanie dla pozostałych celów za 1 m3 wody zapłacimy 4,45 zł brutto, natomiast w gospodarstwach domowych za odprowadzenie ścieków kwota za 1 m3 to 4,51 zł brutto, a pozostałe podmioty zapłacą 6,86 zł.

Jednym z punktów wtorkowych obrad były prace nad przygotowywanym przez prezydenta projektem uchwały, w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane. Uchwała ma na celu zapobieżenie degradacji krajobrazu miasta, ograniczenie samowolki reklamowej, a także ustalenie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.  O pracach nad uchwałą pisaliśmy TU.

Więcej na temat najważniejszych punktów XV sesji Rady Miasta Piły w materiale filmowym Agnieszki Kledzik.

Przeczytaj więcej o: szpital chodzież,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group