Pilskie szkoły w rankingu "Perspektyw"

15.01.2016   Autor: Artur Maras
---

"Perspektywy" po raz kolejny opublikowały rankingi najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Polsce.

Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego ponownie okazało się najlepszym ogólniakiem w mieście. Na drugim miejscu ogólniak przy ul. W. Pola.

- Bardzo się cieszę. Jesteśmy ciągle w czołówce w tych rankingach i widać, że owocuje bardzo systematyczna praca. Nasz kadra nauczycielska i uczniowie są bardzo mocno zmotywowani, wiedzą czego chcą. Wiedzą, że trzeba pracować, jeżeli pragną dostać się  na dobre studia i to wszystko owocuje. Dodatkową wartością, którą my się cieszymy jest to, że nasi uczniowie i nauczyciele są jedną wielką rodziną - mówi ks. Artur Kucharski, dyrektor Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego.

Szkoła salezjańska znalazła się na 143. miejscu w Polsce, co daje jej pierwsze miejsce w Pile. W Wielkopolsce liceum zajęło bardzo wysokie, 9. miejsce. Szkoła poprawiła także swój wynik z poprzedniego roku o ponad 100 miejsc.

Kolejne w rankingu "Perspektyw" było I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile. Ogólniak uplasował się na 343. miejscu, co również jest lepszym wynikiem niż w ubiegłym roku. Następne miejsce zajęło II Liceum Ogólnokształcące przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica (389). Ostatnie na podium znalazło się II Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego. To liceum zajęło w rankingu 458. miejsce. Tu jednak szkoła STO zanotowała spadek, w porównaniu z poprzednimi latami.

Przeczytaj więcej o: ranking szkół,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group