Asta Video Fest

Poidełka w walce z gazowanymi napojami

01.12.2015   Autor: Redakcja
---

Źródło wody pitnej w Wałczu? Brzmi, jak żart, ale z takim pomysłem wyszedł prezes miejscowych Wodociągów, który kilka miesięcy temu zainstalował urządzenie w jednej ze szkół.

Jest to propozycja walki z niezdrowymi napojami gazowanymi, sprzedawanymi w sklepach. A że inicjatywa została pozytywnie oceniona przez uczniów, poidełka pojawią się również w przedszkolach.

– Wszystko zaczęło się z inicjatywy Wojtka Szalwacha, prezesa Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, który wymyślił, że uczniowie mogą pić wodę zamiast gazowanych napojów. I takie poidełko zainstalował na Dolnym Mieście. Ten pomysł bardzo spodobał się dzieciakom, zwłaszcza, że była ciepła wiosna i lato. Dlatego przeniesiemy ten pomysł - za pieniądze Wodociągów - do innych szkół i przedszkoli - mówi Bogusława Towalewska, burmistrz Wałcza. Urządzenia zostaną zamontowane w przyszłym roku. Dzięki takim działaniom władze wałeckich Wodociągów chcą zachęcić dzieci do korzystania miejscowej wody pitnej.

Źródełka wody są popularne w Stanach Zjednoczonych oraz Europie Zachodniej. Władze Wałcza nie wykluczają zainstalowania podobnych urządzeń w urzędzie miasta oraz pozostałych jednostkach miejskich.

Przeczytaj więcej o: poidełka wałcz, woda poidełka, poidełka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group