Gaudeamus w ZOD UAM

10.10.2015   Autor: Artur Maras
---

Gaudeamus tym razem wybrzmiało w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Pile. Wśród najwyższych władz uczelni i wielu oficjeli, nie mogło oczywiście zabraknąć studentów.

- Każde studia coś ze sobą niosą. Ja uważam, że studia są okresem, który w tym momencie się jakby ładują akumulatory na całą przyszłość. Czy te akumulatory będą dotyczyły konkretnego kierunku studiów, czy też konkretnego zawodu czy też będą to akumulatory, które dostarczają inteligencji, to jest oczywiście ze sobą bardzo spójne – mówi prof. zw. dr hab. Stanisław Lorenc, dyrektor ZOD Piła.

Studia maja poszerzać horyzonty i dać solidne wykształcenie, jednak nie gwarantują otrzymania pracy. Dlatego też uczelnie borykają się coraz częściej z zapełnieniem uczelnianych ław w kierunkach w których trudno znaleźć zatrudnienie. UAM w Pile z braku wystarczającej liczby chętnych nie otworzył w tym roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Mimo to mury uczelni przekroczyła dziś niemal setka nowych żaków. W tym roku w ośrodku otworzono również studia drugiego stopnia. W przyszłości powstanie tu Instytut, co da ośrodkowi większą autonomię od siedziby w Poznaniu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group