Wyborco, bądź na bieżąco!

04.10.2015   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

Wybory parlamentarne już za trzy tygodnie. 25 października Polacy podejmą bardzo ważną decyzję - kto przez następne cztery lata będzie rządził krajem. Dla wyborców, którzy chcą być na bieżąco z najnowszymi politycznymi newsami mamy ciekawą propozycję.

Wybory do Sejmu i Senatu zostały zarządzone przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego na 25 października. Do podejmowania istotnych dla Polski decyzji zostały zatem trzy tygodnie. Na początku września minął termin rejestracji komitetów wyborczych i kandydatów na Posłów i Senatorów.

Łącznie w pilskim i koszalińskim okręgu wyborczym zarejestrowało się 9 komitetów. W okręgu pilskim o 9 mandatów będzie walczyło aż 144 kandydatów. O głosy wyborców z okręgu koszalińskiego zabiegać będzie z kolei 119 kandydatów na Posłów, którzy będą  musieli podzielić między siebie tylko 8 mandatów. O mandat senatorski  w naszym regionie będzie ubiegać się 11 kandydatów - 6 w okręgu pilskim i 5 w okręgu koszalińskim.

Kampania wyborcza nabiera tempa. Na ulicach miast i wsi pojawiły się już plakaty wyborcze. Kandydaci organizują także konferencje i spotkania z wyborcami. W związku z tym, podobnie jak w ubiegłym roku, kiedy to mieszkańcy wybierali władze samorządowe, oprócz asta24.pl, na czas wyborów, będzie funkcjonował portal poświęcony wyłącznie tematyce politycznej. Każdego, kto chce być na bieżąco z sytuacją polityczną w naszym regionie i chciałby poznać bliżej sylwetki kandydatów, zachęcamy do regularnego odwiedzania portalu - www.wybory.asta24.pl.

Czytelnicy znajdą na portalu wybory.asta24.pl najnowsze informacje dotyczące trwającej kampanii wyborczej, jak i aktualnej sytuacji politycznej regionu. Portal ma także na celu ułatwienie mieszkańcom Piły, Wałcza i okolic zapoznania się z sylwetkami kandydatów z okręgów pilskiego i koszalińskiego - znajduje się tam lista komitetów wyborczych wraz z listami osób ubiegających się o mandat Posła i Senatora.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group