Są pieniądze na cmentarze. I nie tylko

03.10.2015   Autor: Redakcja
---

O około 650 tysięcy złotych zwiększony zostanie tegoroczny budżet gminy Trzcianka. Taką uchwałę przegłosowano podczas sesji rady miejskiej Trzcianki. Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na oświatę.

Nastąpiły zmiany w tegorocznym budżecie gminy Trzcianka. Uchwałę podjęli radni podczas 13. sesji Rady Miejskiej. Pieniądze są potrzebne przede wszystkim na szkolnictwo.  - Jest więcej dzieci w pierwszych klasach, ponadto 8 nauczycieli udało się na urlop zdrowotny. Gmina musi je opłacać, w skali roku to około pół miliona złotych - mówi Grażyna Zozula, zastępca burmistrza Trzcianki.

Oprócz oświaty, pieniądze z tegorocznego budżetu znajdą się również na remont drogi dojazdowej do cmentarza w Białej. Ulica ta już od dłuższego czasu prosiła się o naprawę. - Budowa drogi dojazdowej do cmentarza komunalnego w Białej już się rozpoczęła, bo przez poprzednie lata cmentarz nie był zagospodarowany odpowiedzialnie. Ludzie sami wykonywali pochówki i do nowej kwatery teraz nie ma dobrego dojścia - mówi Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki. Poza drogą do nekropoli w Białej, pieniądze w tegorocznym budżecie będą ulokowane również na cmentarzu komunalnym w Trzciance. Trwające tam prace związane są z powiększeniem miejsca pochówków. Konieczne jest przeniesienie ołtarza i krzyża bliżej kaplicy.

Dodatkowe 15 tysięcy złotych trzeba było również dołożyć do budowy oświetlenia w okolicy ulicy Chrobrego. - Ul. Chrobrego to najstarszy kawałek Trzcianki, zapomniany przez rządzących - mówi Edward Joachimiak, przewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki.

W uchwale budżetowej znalazły się również środki dla Ochotniczych Straży Pożarnych, które działają na terenie gminy Trzcianka. Chodzi przede wszystkim o zakup sprzętu i mundurów. Tegoroczny budżet gminy wzrósł o około 650 tysięcy złotych.

Przeczytaj więcej o: sesja trzcianka,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group