W trosce o godne pożegnanie...

---

Nowoczesna i przestronna sala pożegnań. Warunki do profesjonalnego przygotowania ciał do pochówku – taki w największym skrócie będzie dom przedpogrzebowy, który stanie na złotowskim cmentarzu.

– Powstanie cały kompleks, czyli dom przedpogrzebowy obejmujący salę zgromadzeń, a także sala do przechowywania zwłok, do ich przygotowania i prosektorium. W budynku obecnej kaplicy mieścić się będzie administracja cmentarza - mówi  Małgorzata Chołodowska, wiceburmistrz Złotowa.

Budynek o powierzchni 310 m kw. stanie w bezpośrednim sąsiedztwie stojącego już budynku i kolumbarium. Sala pożegnań będzie miała charakter ekumeniczny, oznacza to przystosowanie do prowadzenia ceremonii w różnych obrządkach oraz świeckich. Chłodnie pomieszczą 9 ciał. Nowoczesny kompleks będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Średnio na złotowskim cmentarzu odbywa się jeden pogrzeb dziennie, ale bywa, że aż trzy. Pożegnanie odbywa się w bardzo ciasnej kaplicy przyszpitalnej, z której kawalkada aut jedzie przez całe miasto. Na obecnym etapie trudno oszacować koszt inwestycji. Środki jednak będą musiały pochodzić budżetu miasta.

Przeczytaj więcej o: cmentarz, wypadek śmiertelny,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group