Remont za 3 miliony

14.08.2015   Autor: Redakcja
---

3 miliony – tyle Łobżenica przeznaczy na remont drogi wojewódzkiej. Pierwszy etap przebudowy zakończy się jeszcze w tym roku.

Zmodernizowany zostanie najbardziej zniszczony odcinek drogi oraz chodniki.

- Bardzo nam zależy, żeby tę drogę zmodernizować, szczególnie na odcinku od Łobżenicy przez miejscowość Luchowo. W tym roku chcemy zmodernizować odcinek nad rzeką koło młyna - mówi Piotr Łosoś, burmistrz Łobżenicy. Zdaniem burmistrza, modernizacja drogi wojewódzkiej numer 242 jest niezbędna.

Prace podzielone zostały na kilka etapów, które miasto stopniowo będzie realizować. Pierwszy odcinek wyremontowany zostanie jeszcze w tym roku. Przebudowa obejmuje część drogi nad rzeką w okolicach młyna i remont chodników. Koszt tego etapu inwestycji wyniesie około 500 tysięcy złotych.

Od niedawna w Łobżenicy mówi się również o budowie obwodnicy. W ten sposób władze miasta chciałyby uchronić zabytkowe budynki przed zniszczeniem. Odciążone zostałoby centrum, a ruch przeniesiony poza granice miasta. Jeśli obwodnica wpisana zostanie do planów, budowa rozpocznie się około 2020 roku.

Natalia Banaszkiewicz

Przeczytaj więcej o: łobżenica, święto wojska polskiego,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group