Dachowanie pijanego kierowcy

07.07.2015   Autor: Paulina Michałek-Komorowska
---

Pościg, a następnie dachowanie – tak zakończył jazdę na terenie gminy Margonin, 20-letni mieszkaniec Czesławic. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był pijany.

Mężczyznę w miejscowości Lipiny zauważyli policjanci na służbie. Ich zainteresowanie wzbudziło to, że samochód marki Opel nie miał przednich numerów rejestracyjnych. Policjanci postanowili zatem zawrócić i zatrzymać pojazd do kontroli.- Kiedy kierowca zorientował się, że radiowóz nawraca, gwałtownie przyspieszył i na łuku drogi wypadł z niej, uderzając w drzewo a następnie dachował. Z pojazdu wybiegło dwóch mężczyzn, z których jeden – kierowca zaczął uciekać. Mężczyzna po chwili został zatrzymany. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Po przebadaniu okazało się, że mężczyznom poza otarciami naskórka nic się nie stało – informuje sierż. szt. Karolina Smardz-Dymek, KPP Chodzież.

Mężczyzna i jego pasażer byli pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy ponad promil w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia.

fot. KPP Chodzież

Przeczytaj więcej o: wypadek, dachowanie, pijany kierowca,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group