Będzie hala przy ul. Pola?

25.06.2015   Autor: Artur Maras
---

I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile ma sporą szanse na halę sportową. Choć plany budowy obiektu były zapowiadane od lat to teraz są one bliższe realizacji niż kiedykolwiek.

Na konferencji prasowej powrócił temat budowy hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile. Żeby przeprowadzić tę inwestycje należy zacząć od zmiany planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu przy samym liceum, na którym miałaby stanąć hala. - W kwietniu ubiegłego roku wpłynął wniosek złożony przez dyrektora szkoły i jesteśmy gotowi - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Zmiana będzie glosowana na najbliższej sesji. Budowa obiektu będzie już po stronie Starostwa. Jak wiadomo, inwestycje zależne są od pieniędzy, te mają się jednak znaleźć. W poprzedniej kadencji Starostwo zawarło  z Miastem porozumienie, aby sprzedać działki przy ul. Świerkowej w Pile,  z której to sprzedaży pieniądze zostałyby przeznaczone na cele oświatowe. Nieformalnie uzgodniono jednak, że będą one przeznaczone na budowę hali przy pilskim ogólniaku.

Starostwo zaznacza, że ta dżentelmeńska umowa, o której wspominał prezydent nadal obowiązuje mimo, że była zawarta w poprzedniej kadencji. - Hala przy ul. Wincentego Pola jest w planach inwestycyjnych powiatu pilskiego. Jesteśmy w trakcie przygotowania projektu tej budowy. Jeżeli pozyskamy środki z ulicy Świerkowej może być ona rozpoczęta nawet w przyszłym roku - mówi Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Zanim jednak działki zostaną sprzedane, na tym terenie również należy zmienić plan zagospodarowania. Miasto podjęło już działania, aby zmienić charakter obiektu na budownictwo jednorodzinne. Sprzedaż takich działek będzie zastrzykiem gotówki pod budowę hali.

Hala zostałaby wybudowana obok liceum, jako obiekt wolno stojący lub przylegający do budynku szkoły. Wszystko zależy od planów architektonicznych i konserwatora zabytków, bowiem ogólniak jest budynkiem zabytkowym pochodzącym z okresu międzywojennego. - Zapisy planistyczne są już znane konserwatorowi i pozytywnie zostały ocenione. Drugi etap to pozwolenie na budowę. Kiedy obiekt jest objęty ochroną konserwatorską, wtedy w gestii konserwatora leży uzgodnienie samego projektu architektonicznego - mówi Iwona Wojtecka, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej UM w Pile..

Wszystko więc zależne jest od środków pozyskanych ze sprzedaży działek przy ul. Świerkowej. Władze liczą na to, że jeszcze w tym roku do liceum trafi konkretna informacja, kiedy zostanie rozpoczęta budowa hali sportowej, co ma być swoistym powiatowo-miejskim prezentem dla ogólniaka z okazji jubileuszu 70-lecia istnienia placówki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group