Mamy szachowego mistrza Piły

11.05.2015   Autor: Redakcja
---

Marcel Butrynowski zwyciężył w IV edycji Turnieju Szachowego Juniorów o Mistrzostwo Piły. O tytuł walczyła rekordowa liczba uczestników.

W sobotę na pilskim deptaku poznaliśmy nowego mistrza Piły w szachach. A wszystko za sprawą IV edycji Turnieju Szachowego Juniorów o Mistrzostwo Piły pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Piły, który organizowany jest przez: Uczniowski Klub Sportowy MDK „ISKRA” oraz Jacka Bogusławskiego - radnego Rady Miasta Piły.

Tegoroczne zmagania na mistrzowskim poziomie skupiły rekordową liczbę ponad 50-ciu uczestników.

- Jestem pod ogromny wrażeniem liczby uczestników - nie krył radości Jacek Bogusławski, współorganizator turnieju.

W finale turnieju, który rozegrany został na pilskim deptaku, zmierzyło się czterech najlepszych: Filip Bęben, Marcel Butyrowski, Kacper Iwicki oraz Maksymilian Żeleźniak.

Po ponad godzinnych rozgrywkach udało się wyłonić zwycięzcę tegorocznego turnieju. Został nim Marcel Butyrowski, który wygrał pojedynek o pierwsze miejsce z Maksymilianem Żeleźniakiem. Brązowy medal a tym samym trzecie miejsce na podium uzyskał ubiegłoroczny mistrz - Kacper Iwicki, który wygrał z Filipem Bębenem.

Nowością w tym roku była klasyfikacja drużynowa, która pozwoliła wyłonić grupę uczniów, którzy reprezentowali najlepszy poziom rozgrywki, bezkonkurencyjni w tej kategorii okazali się uczniowie z Szkoły Społecznego Towarzystwa Oświatowego, którzy otrzymali puchar przechodni. Drugie miejsce uzyskali gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 3, natomiast ostatnie miejsce na podium przypadło uczniom Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół nr 2.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group