Awans pilanek po złotym secie

04.05.2015   Autor: Redakcja
---

Pilanki przegrały wyjazdowe spotkanie przeciwko zespołowi Developres SkyRes Rzeszów, jednak dzięki wygranej w złotym secie wyszły zwycięsko z rywalizacji.

Siatkarki PGNiG Nafta zagrały w niedzielę w Rzeszowie drugi mecz fazy play-off o awans do gry o 9 miejsce w tabeli ORLEN Ligi. Pierwszy pojedynek, który odbył się w Pile, pilanki zwyciężyły 3:2, dzięki czemu objęły prowadzenie w tej rywalizacji. Aby jednak liczyć się w grze o 9 lokatę musiały jeszcze pokonać rzeszowianki na ich terenie.

Rewanżowe spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodyń, które pokonały podopieczne trenera Łukasza Przybylaka 25:19. Drugi set takim samym wynikiem zakończyły pilanki, przez co doprowadziły do remisu w setach. W kolejnej odsłonie,  mimo wysokiego prowadzenia gospodyń przez większą część seta, w końcówce lepsze okazały się siatkarki Nafty i wygrały 25:23. Teraz wiadomo już było, że w najgorszym wypadku pilanki zagrają o awans w złotym secie. Tak też się stało. Choć Developres wygrał czwarty i piąty set, w dodatkowym, złotym secie, bezapelacyjnie zwyciężyły zawodniczki PGNiG Nafta Piła, które zanotowały wynik 15:6.

O miejsce 9 pierwszy mecz pilski zespół zagra u siebie w sobotę, 9 maja, o godz. 18:00, a przeciwnikiem będzie KSZO Ostrowiec, który również wygrał w dwumeczu z Pałacem Bydgoszcz dopiero po złotym secie.

/źródło: PTPS Piła/

Przeczytaj więcej o: PTPS Piła, siatkówka piła,