Nauka dla wszystkich w PWSZ

22.04.2015   Autor: Artur Maras
---

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Stanisława Staszica w Pile już po raz dziewiąty organizuje Festiwal Nauki. Na wszystkich chętnych, jak co roku czeka wiele atrakcji.

- Przede wszystkim chcemy pokazać, że nauka nie jest hermetycznie zamkniętym tworem, że można się z nią doskonale bawić, jeśli jest w odpowiedni sposób pokazana. Od lat widzimy, że to działa - festiwal jest bardzo licznie odwiedzany przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych, również przez gimnazja, szkoły podstawowe, osoby starsze - mówi Aleksandra Fabiszak z PWSZ Piła.

Festiwal nauki potrwa aż do piątku.

Tegoroczny odbywa się pod hasłem Superczłowiek i z tego powodu przez pięć dni uczelnia pokazuje możliwości oraz ograniczenia ludzkiego umysłu i ciała na przestrzeni nauk humanistycznych, ekonomicznych, medycznych i ścisłych.

Wzorem lat ubiegłych przez cały czas trwania festiwalu na przybyłych czeka wiele wykładów, pokazów, wystaw i imprez towarzyszących. Wszystko to ma choć trochę przybliżyć uczestnikom potęgę nauki.

Głównym wydarzeniem imprezy będzie interaktywna wystawa z Centrum Nauki Kopernik otwarta już 23 kwietnia. Ze względu na ograniczone miejsca w niektórych wykładach i pokazach konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Plan wydarzeń znajduje się na stronie uczelni lub stronie festiwalu.

Przeczytaj więcej o: pwsz, festiwal nauki,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group