W sobotę możesz oddać elektrośmieci

27.03.2015   Autor: Redakcja
---

Już w sobotę będzie można za darmo oddać elektrośmieci.

Porządkując dom czy mieszkanie często natrafiamy na ukryte „skarby”. Wiele z tych odkryć sprawia nam radość – dawno zaginiona bransoletka czy zapasowe kluczyki od samochodu. Problem pojawia się kiedy podczas sprzątania znajdziemy niepotrzebne rzeczy, z którymi nie wiemy co zrobić. Największe trudności pojawiają się w przypadku elektrośmieci.  Pamiętajmy że nie można wyrzucić ich na zwykłe wysypisko.

Co to są elektrośmieci? Kiedy znajdziemy w domu plastikową, zepsutą zabawkę dziecka, zastanówmy się zanim wyrzucimy ją do kosza wraz z innymi śmieciami. Jeśli zasilana jest bateriami to z pewnością zaliczymy ją do elektrośmieci. A te wymagają specjalnego traktowania.

Nazwa elektrośmieci odnosi się do zużytego i zepsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Są to urządzenia zasilane przez prąd lub baterie – na przykład takie jak: elektroniczne zabawki, telefon, lokówka, mikser, stacje pogody, ale także duże sprzęty czyli lodówki, piecyki elektryczne. Kiedy przestaną być użyteczne lub po prostu zepsują się powinny zostać poddane prawidłowej utylizacji. Wyrzucenie ich w nieodpowiednim miejscu może spowodować uwolnienie trujących substancji niebezpiecznych dla człowieka i przyrody.

*

Piła bierze udział w programie „Moje miasto bez elektrośmieci”, który realizowany jest przy współpracy urzędu miasta. Dzięki niemu mieszkańcy miasta i okolic mają możliwość skorzystania z mobilnych punktów zbierania elektrośmieci, umieszczonych w różnych częściach miasta. Jeśli posiadasz w domu zużyte lub niepotrzebne urządzenia elektryczne lub elektroniczne przynieś je do bezpłatnych punktów, wtedy będziesz mieć pewność, że elektrośmieci zostaną potraktowane w odpowiedni sposób.

Ęlektrośmieci można oddawać w każdą czwartą sobotę miesiąca, w godz. 10.00-14.00, przed CH Atrium Kasztanowa.

W przypadku dużych elektrośmieci, takich jak: telewizor (powyżej 24 cali), pralka, lodówka itp. wystarczy zadzwonić pod numer: 2222 333 00 i umówić się na bezpłatny odbiór zepsutych urządzeń z domu.

 

Przeczytaj więcej o: wywóż, elektrośmieci, kszo ostrowiec,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group