Juniorki PTPS-u w finale Mistrzostw Polski

16.03.2015   Autor: Redakcja
---

Pilanki wygrały turniej półfinałowy Mistrzostw Polski juniorek i z pierwszego miejsca awansowały do finału.

W dniach 13-15 marca juniorki PTPS Piła były gospodyniami turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski. Już po pierwszych dwóch meczach podopieczne trenera Andrzeja Zapaśnika zapewniły sobie awans do ścisłego finału, pokonując bez problemów zespół UKS Orzeł Malbork i Tomasovia Tomaszów Lubelski. Do pełni szczęścia, czyli do zajęcia pierwszego miejsca w turnieju u siebie pilankom brakowało zdobycie jednego seta w ostatnim pojedynku przeciwko drużynie BKS Aluprof Bielsko-Biała. Pilskie juniorki nie tylko wywalczyły set, ale i wygrały cały mecz, pokonując przeciwniczki po zaciętej walce w tie-breaku i tym samym eliminując bielszczanki z gry o tytuł Mistrza Polski.

Poza pilankami do finału, który odbędzie się w dniach 15-19 kwietnia w Wieliczce, awansował również zespół z Malborka. Trzy pilanki otrzymały nagrody indywidualne. Adrianna Kukulska została najlepszą atakującą turnieju, Michalina Błoch - najlepszą libero, natomiast nagrodę dla najbardziej wartościowej zawodniczki otrzymała Oliwia Urban.