Siekiera z pucharem PLAH

07.03.2015   Autor: Magdalena Lach
---

Na lodowisku pilskiego Aqua Parku rozegrany został mecz finałowy Pilskiej Ligi Amatorów Hokeja na lodzie. W pojedynku o mistrzostwo ligi zmierzyły się zespoły Lodołamacz Wałcz i Siekiera Szamocin.

Mecz z udziałem dwóch najlepszych drużyn tegorocznej ligi już przed meczem zyskał miano najlepszego w rozgrywkach, a to za sprawą utalentowanych hokeistów jakich mieli w swoim składzie zarówno Siekiera jak i Lodołamacz.

Przez większość pojedynku wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie. Najpierw prowadził Lodołamacz, tylko po to, aby za chwilę to Siekiera - za sprawą swojego najlepszego strzelca Macieja Szulca – wyszła na prowadzenie.

Decydująca jednak okazała się trzecia tercja. Przed finałowymi dwudziestoma minutami gry na tablicy widniał remis 9:9. W tym momencie do głosu doszli jednak hokeiści z Szamocina, którzy czterokrotnie umieszczali krążek w siatce swoich rywali. Lodołamacz bezradnie próbował zmieniać obraz gry, jednak w tym dniu lepszym zespołem była zdecydowanie Siekiera Szamocin. Mecz zakończył się wynikiem 13:9 dla ekipy z Szamocina. Tym samym drużyna prowadzona przez Macieja Szulca po raz piąty uniosła w górę puchar mistrzowski.