Platforma oburzona decyzją w sprawie lotniska w Pile

09.01.2015   Autor: Redakcja
---

Z oburzeniem samorządowcy i parlamentarzyści związani z Platformą Obywatelską przyjęli decyzję Rady Powiatu Pilskiego o przekazaniu pilskiego lotniska Skarbowi Państwa. Chcą jeszcze namawiać zarząd powiatu do wycofania się z tej decyzji, która - ich zdaniem - nie służy mieszkańcom całego regionu.

- Pilskie lotnisko w ręce powiatu przeszło 8 lat temu. Zabiegi o to trwały latami. Teraz szansa na rozwój lotniska, a co za tym idzie regionu pilskiego została zaprzepaszczona - uważają członkowie Platformy.

Decyzja o oddaniu lotniska do Skarbu Państwa oznacza pozbycie się ogromnego majątku. To też zaprzepaszczenie wydanych już pieniędzy na oświetlenie, ogrodzenie oraz odwodnienie terenu. Zdaniem uczestników piątkowej konferencji Platformy Obywatelskiej, przed podjęciem decyzji przez radę powiatu powinny być przeprowadzone konsultacje społeczne, a tych zabrakło. Samorządowcy chcą jeszcze rozmawiać z nowym zarządem i wspólnie szukać rozsądnego rozwiązania tego problemu.

- To jest zła decyzja, którą będziemy próbowali zmieniać, a jeśli nie - oświadczam, w żadnym wypadku nie dopuścimy do zmarnowania tej szansy. Nie dopuścimy do tego, żeby zmarnować pilskie lotnisko - mówi Mieczysław Augustyn, senator PO.

Agnieszka Kledzik

Przeczytaj więcej o: powiat pilski, lotnisko, Platforma Obywatelska,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group