Poszukiwany listem gończym wpadł na włamaniu

02.01.2015   Autor: Redakcja
---

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Okonku zatrzymali parę mieszkańców  gminy Okonek,  którzy  28 grudnia z budynku gospodarczego  w Anielinie skradli całe jego wyposażenie. Łupem włamywaczy padły przedmioty o łącznej wartości blisko  5 tys. zł.

Złodzieje skradli między innymi kable rozruchowe, myjkę ciśnieniową, szlifierkę, półautomat spawalniczy. Pokrzywdzony wycenił utracone przedmioty na blisko 5 tysięcy złotych. Śledczy bardzo szybko wytypowali dwóch mieszkańców powiatu okoneckiego, mogących mieć związek ze sprawą.

- Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania jednego z mężczyzn policjanci znaleźli całość skradzionego mienia, które przekazano już właścicielowi. Mężczyźni w wieku 28 i 23 lata zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań w Złotowie. Usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Dodatkowo okazało się, że 28 latek nie pierwszy raz popadł w konflikt z prawem.  Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za przestępstwo zniszczenia mienia, za które poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Pile. Teraz w areszcie śledczym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwo, poczeka na wyrok sądu w tej sprawie. Parze włamywaczy grozi do 10 lat pozbawienia wolności - informuje Maciej Forecki z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie.

Przeczytaj więcej o: policja, Okonek, złodziej, Muszyna,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group