Okradali szefa po godzinach

11.12.2014   Autor: Redakcja
---

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież nowych kompletów opon, a także materiałów eksploatacyjnych służących do ich serwisowania.

- Na początku grudnia  policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że na terenie jednej z pilskich firm zajmującej się m.in. sprzedażą i serwisowaniem opon, dochodzi do przestępczego procederu. Funkcjonariusze uzyskali informację, że z firmy ginie towar - nowe komplety opon, a także sprzęt eksploatacyjny do ich serwisowania - informuje sierż. sztab. Żaneta Kowalska, rzecznik KPP w Pile. - Kryminalni postanowili się bliżej przyjrzeć sprawie. Analizowali zbierane materiały i błyskawicznie wpadli na trop złodziei. Zostali oni zatrzymani na terenie Piły  i trafili prosto do policyjnego aresztu. Jak się okazało, to pracownicy firmy.

Mężczyźni okradali swojego szefa od kilku miesięcy. Zostawali po godzinach pracy tłumacząc, że mają jeszcze coś do zrobienia. Kiedy byli sami w firmie, wtedy zabierali opony z magazynu wraz ze sprzętem do ich serwisowania i przerzucali wszystko przez płot. Tam skradziony towar pakowali do samochodu i wywozili. Właściciel oszacował straty na ponad 25 tys. złotych.

Pilscy policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Zatrzymani mężczyźni to 30. i 37-letni mieszkańcy Piły i gminy Ujście. Przyznali się do popełnionego czynu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj więcej o: policja, złodzieje, opony, ślubowanie,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group