Asta Video Fest

Rekord weekendu: prawie dwa promile alkoholu

24.11.2014   Autor: Redakcja
---

W miniony weekend z złotowscy policjanci zatrzymali, aż trzech kierowców, którzy pomimo tego, że spożywali wcześniej alkohol, zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów.

W piątek, chwilę po godzinie drugiej w nocy, policjanci z komisariatu w Krajence na ul. Szkolnej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego peugeotem. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu  wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Do kolejnej kontroli drogowej w trakcie, której stwierdzono, że kierowca prowadził swój samochód, będąc w stanie nietrzeźwości, doszło w Okonku. Kierujący mercedesem miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu i został niechlubnym rekordzistą tego weekendu.

Kolejny nietrzeźwy kierujący, tym razem rowerzysta, został zatrzymany w Lipce. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że cyklista kierował rowerem mając blisko promil alkoholu.

Kierujący samochodami za popełnienie przestępstwa odpowiedzą przed sądem, grozi im do dwóch lat pozbawienia wolności. Nietrzeźwemu rowerzyście grozi zaś  kara aresztu lub grzywny.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group