Pilanki zainaugurują sezon

10.10.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Siatkarki PGNiG Nafta Piła zadebiutują przed własną publicznością meczem z zespołem BKS Aluprof Bielsko-Biała.

W najbliższy poniedziałek, 13 października, o godz. 17.00, w meczu drugiej kolejki ORLEN Ligi pilanki podejmą zespół dowodzony od tego sezonu przez nowego trenera, Leszka Rusa.

W okresie przygotowawczym zespoły miały już okazję stanąć naprzeciw siebie na boisku w turnieju w Bobolicach. Po czterech setach spotkanie zakończyło się wówczas zwycięstwem drużyny z Podbeskidzia. Z całą pewnością atutem podopiecznych trenera Dominika Kwapisiewicza w najbliższym meczu będzie własna hala i publiczność. Atutem zespołu Leszka Rusa są z kolei bardziej doświadczone zawodniczki. Przykłady z dwóch ostatnich sezonów pokazują jednak, że nasz niefaworyzowany zespół nie raz pokonał u siebie wyżej notowanego przeciwnika.

Mamy nadzieję, że pilski zespół pokaże ducha walki i dostarczy swoim kibicom wiele sportowych emocji.
- Chcemy zagrać zdecydowanie lepiej niż w Dąbrowie Górniczej. Tamten mecz nam nie wyszedł, między innymi dlatego, że popełniliśmy sporo błędów własnych. Przez kilka ostatnich dni pracowaliśmy nad tym aby wyeliminować błędy, przez które straciliśmy punkty grając z Tauronem. Mam nadzieję, że wesprą nas również kibice, którzy od lat są naszym siódmym zawodnikiem - powiedział trener PGNiG Nafta Piła, Dominik Kwapisiewicz.

fot. Dariusz Chećko

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group