Asta Video Fest

Z Jastrowia na olimpiadę do Antwerpii

16.09.2014   Autor: Redakcja
---

Dwa tysiące zawodników uczestniczy w VI Europejskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych w Antwerpii. Ceremonia otwarcia odbyła się w sobotę, 13 września, w Brukseli. Polską ekipę reprezentuje m.in. dwóch zawodników z Jastrowia.  

W polskiej drużynie znaleźli się: Bartek Gajcy w drużynie koszykówki zunifikowanej i pływak Wojtek Gajcy. Do Belgii pojechali z trenerem Dariuszem Chilickim, który od lat z sukcesem ćwiczy niepełnosprawnych zawodników w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jastrowiu.

Do Polski zawodnicy wrócą 24 września.

Wychowankowie SOSW w sierpniu odnieśli też spory sukces na X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, w których wzięło udział 1000 zawodników z całego kraju. Z Bydgoszczy przywieźli aż 14 medali.

Wojtek Gajcy wywalczył złoty i srebrny medal na 50 m i 100 m stylem dowolnym, a Bartek Gajcy na dystansie 100 m stylem dowolnym sięgnął po brąz. Także jastrowska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym (W. Gajcy, B. Gajcy, Ł. Brunkalla i M. Mikityszyn) zdobyła złoty medal.

Dodać warto, że Bartek Gajcy z powodzeniem również skacze wzwyż. Niedawno został brązowym medalistą Mistrzostw Europy. Skoczył 178 centymetrów!

Przeczytaj więcej o: jastrowie, olimpiady specjalne, sosw jastrowie,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group