Poskaczą na pilskim deptaku

07.06.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Zaledwie sześć dni dzieli nas od jednej z najbardziej widowiskowych imprez sportowych, które odbywały się w Pile. Międzynarodowy Konkurs Skoku o Tyczce ściągnie do Piły najlepszych zawodników z Przemysławem Czerwińskim na czele.

Niecodzienne widowisko sportowe zorganizowane zostało po raz pierwszy dokładnie 11 czercwa 2011 roku. Imprezę z udziałem krajowej czołówki tyczkarzy postanowił promować w swoim mieście Przemysław Czerwiński, wychowanek KS Gwardia Piła.

Konkurencja skoku o tyczce cieszy się wielkim zainteresowaniem fanów sportu oraz wyzwala ogromne emocje na ludziach, którzy widzą takie zmagania po raz pierwszy. Wspomniane emocje są potęgowane w momencie, gdy konkurencja odbywa się w centrum miasta i widzowie mogą z bliskich odległości oglądać zmagania sportowców. Skok o tyczce to konkurencja niemal ekstremalna – mówi Michał Basa, jeden z organizatorów zawodów.

Oprócz wspomnianego Przemysława Czerwińskiego, w tej edycji zawodów wezmą udział Paweł Wojciechowski (PB 5,91) rekordzista Polski, mistrz świata z Daegu 2011, Piotr Lisek (PB 5,77). Do uczestnictwa zaproszeni zostali również sportowcy z Brazylii, Hiszpanii, Niemiec, Czech i Ukrainy.

Początek imprezy 13 czerwca o godzinie 17.00 na pilskim deptaku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group