Damian Kabat deklasuje rywali

26.04.2014   Autor: Magdalena Lach
---

W Kaczorach odbył się drugi etap powiatowego cyklu Biegaj z Nami. Trasę liczącą 10 kilometrów najszybciej pokonał Damian Kabat z Zawiszy Bydgoszcz. Wśród pań ponownie bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka Szczecinka, Antonina Rychter.

Kaczorska dziesiątka była drugim etapem - po skrzatuskim Biegu Papieskim -  w tegorocznej edycji powiatowego cyklu. Do Kaczor przyjechali zarówno amatorzy biegania jak i wyczynowi zawodnicy. Wśród ostatnich na linii startu można było zobaczyć m. in. zwycięzcę Biegu Papieskiego Łukasza Wirkusa, medalistę Mistrzostw Europy Bartosza Kowalczyka oraz Damiana Kabata z Zawiszy Bydgoszcz.

Trasa wyścigu jak co roku dostarczyła wielu wrażeń. Blisko kilometrowy podbieg w pełnym słońcu dawał się we znaki nawet tym najbardziej doświadczonym zawodnikom.

Najszybciej linię mety przekroczył wspomniany Damian Kabat, który pokonał trasę z ogromną przewagą nad kolejnym zawodnikiem. Reprezentant Bydgoszczy ukończył bieg z czasem 00:31:56.

- Dzisiejsze zawody były dla mnie mocniejszym treningiem. Warunki podczas dzisiejszego biegu nie sprzyjały mocnemu bieganiu, teren był pagórkowaty, było dużo piasku i mocno wiało, a to utrudnia uzyskanie dobrego czasu – mówi zwycięzca biegu w Kaczorach, Damian Kabat.

Wśród pań na najwyższym stopniu podium stanęła zawodniczka ze Szczecinka, Antonina Rychter, która podobnie jak w Skrzatuszu nie znalazła sobie rywalki. Kaczorską Dziesiątkę ukończyło łącznie 235 osób.