Slovian’sky – rodem z Piły!

05.04.2014   Autor: Magdalena Lach
---

Kilka dni temu miała miejsce premiera teledysku do piosenki „Opowieść o Kaziku jurnym”, autorstwa pilskiej formacji Slovian’sky. Od niedawna można na niego oddawać swoje głosy.

Zespół Slovian'sky powołany został do życia dzięki Mirosławowi Nalepie w 2006 roku. Skupił wielu muzyków z regionu pilskiego. Dzięki temu zespół od początku zyskał grono wielbicieli. Koncertując w całym kraju, Slovian'sky sławi rodzimą kulturę poprzez proste, niczym nie skrępowane, szczere dźwięki i słowa pieśni.

Slovian'sky, to połączenie satysfakcji płynącej z muzyki i zabawy z nieskończonym optymizmem oraz refleksją. „Opowieść o Kaziku Jurnym” to jedna z wielu piosenek grupy. Opowieść zagościła na antenie po raz pierwszy, biorąc udział w konkursie Polskiego Radia „Przebojem na antenę” i wygrywając jego edycję Wielkopolską.

Teledysk to kontynuacja Kazikowych przeżyć i chęć ich pokazania publiczności. „Opowieść o Kaziku Jurnym” została również wydana na składankach i singlu (MyMusic) w roku 2011. Zespół wydał w 2013 roku płytę zawierającą 11 kompozycji pt. „Pieśni na wczoraj”. Zespół „wypuścił” również 2 niskonakładowe single okazjonalne „Pamięci kaprala Piotra Konieczki” oraz „Wolna Ukraina”.

Zapraszamy do głosowania na Slovian'sky „Opowieść o Kaziku Jurnym”.

http://muzyka.interia.pl/teledyski/teledysk/sloviansky-opowiesc-o-kaziku-jurnym,383577

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group