Gimnazjaliści z pilskiej "czwórki" wiedzą najwięcej o ekologii

30.03.2014   Autor: Redakcja
---

Nie lada wyzwanie zmierzyć się z wiedza na temat ekologii i wędkarstwa. Dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów, 29-go marca odbył się XIV OKRĘGOWY TURNIEJ WIEDZY EKOLOGICZNO-WĘDKARSKIEJ. Wzięły w nim udział zespoły reprezentujące koła, kluby i sekcje wędkarskie, które funkcjonują na terenie Okręgu Nadnoteckiego Polskiego Związku Wędkarskiego.

- Pytania były dość podchwytliwe. Osobiście wolę dziedzinę wędkarstwa gdyż od paru lat jest to moja pasja ale z pytaniami o ekologii też nie było tak źle. Przygotowywałem się trochę czasu do turnieju-czytałem książki i materiały, które dostałem od mojego opiekuna,  a także sprawdzałem dane w Internecie - powiedział jeden z uczestników turnieju.

Uczestnicy startowali w konkursie w dwóch grupach wiekowych-  do 13 lat oraz od 14 do 16 lat. Imprezę sędziowała komisja pod przewodnictwem Andrzeja Górnego , w składzie: Andrzej Sadkowski,  Bogdan Osiński,  Wojciech Turowski, Krzysztof Łatko oraz Henryk Błaszczyk.

- Poziom tegorocznego turnieju był oczywiście bardzo wysoki. Cieszy nas że tak wiele młodzieży uczestniczy w tego typu rozgrywkach- powiedział Andrzej Sadkowski, członek komisji sędziowskiej.

W kategorii do lat 13 w konkursie wzięło udział 35 uczestników. Pierwsze miejsce zajął Kowalski Paweł, reprezentujący SP Falmierowo 2. Na drugim miejscu znalazł się Steckiewicz Łukasz ze SP Jastrowie 1, a ostatnie miejsce na podium należało do Grabowskiej Klaudii  ze SP nr 1 "Mali ekolodzy" w Złotowie.

W starszej grupie niezawodna okazała się Szweda Martyna z Gimnazjum nr 2 w Wyrzysku. Tuż za nią, uplasował się Idzikowski Marcin z Gimnazjum nr 4 w Pile, a trzecie miejsce zajął Borzych Arkadiusz z Gimnazjum nr 3w Wyrzysku.
Pierwsze miejsce w klasyfikacji zespołowej, w kategorii do 13 lat, zajęła Szkoła Podstawowa Falmierowo w składzie Kowalski Paweł, Gdaniec Dominik i Żmidziński Łukasz. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Jastrowie 1, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 1 "Mali Ekolodzy" ze Złotowa.

W grupie wiekowej od 14 do 16 lat rywalizację drużynową wygrał zespół z Gimnazjum nr 4 w Pile, w składzie: Idzikowski Marcin, Wolny Łukasz i Dobrowolski Łukasz. Na drugim miejscu uplasowało się Gimnazjum nr 2 w Wyrzysku, a na trzecim- Gimnazjum nr 3 w Wyrzysku.

Nagrody przewidziane były dla wszystkich uczestników konkursu. Natomiast najlepsi zawodnicy i drużyny, otrzymały pamiątkowe puchary.