Trudny wybór

19.03.2014   Autor: Redakcja
---

Wielu maturzystów jak co roku,  już nie długo będzie musiało dokonać wyboru dot. swojej przyszłości zawodowej. Wielu z nich zada sobie pytanie jaką wybrać uczelnię. Pomoc w dokonaniu decyzji mogą znaleźć m.in. na targach edukacyjnych. Ostanie odbyły się w hali MOSiR przy ul. Żeromskiego w Pile.

Podczas tegorocznych targów Absolwent zaprezentowało się blisko 40 szkół wyższych oraz kilka instytucji, które mają oferty pracy dla młodzieży m.in. Powiatowy Urząd Pracy oraz Ochotniczy Hufiec Pracy w Pile. Na pierwszy rzut oka było z czego wybierać, jednak nie każdego udało się zadowolić. - Nie dla wszystkich jest to oferta. Ja dla siebie nic nie znalazłem. Część kolegów tak, ale dla mnie nie ma tutaj nic ciekawego - mówi Bartek Bartczak, tegoroczny maturzysta.

Choć nie każdy wyszedł z wybraną ofertą to na pewno z większą wiedzą na temat uczelni. Tutaj młodzież mogła bezpośrednio porozmawiać z pracownikami szkoły, a nawet ze studentami. Przy wyborze dalszej ścieżki kształcenia taka wiedza z pewnością jest przydatna. - Internet to nie wszystko. Tutaj uczniowie mogą wypytać szczegółowo studentów, pracowników, a nawet wykładowców jak jest w danej szkole. W dobie internetu ten kontakt bezpośredni jest ciągle niezastąpiony - mówi Stefan Lech Gewert, organizator targów Absolwent.

Potwierdza to Aleksandra Fabiszak z biura promocji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile. Internet to jedno, ale nic nie zastąpi kontaktu bezpośredniego. - My mamy tutaj dziś pokazy fizyczne, ratownictwa medycznego, a więc potencjalni studenci mogą na własne oczy przekonać się jakie kierunki oferujemy. Kontakt bezpośredni jest ciągle bardzo ważny - mówi Aleksandra Fabiszak.

Bezpośrednia prezentacja i rozmowa w cztery oczy ciągle zatem pozostaje w modzie. Targi niestety trwały tylko jeden dzień, zatem osoby które nie mogły w nich uczestniczyć, będą musiały skorzystać z internetu. Ewentualnie mogą wybrać się do Leszna. Tutaj 25 marca wystawcy zaprezentują się po raz kolejny.

 

 

Przeczytaj więcej o: pila, mosir, targi, absolwent,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group