Studio nagrań w starej kotłowni. Muzycy z PGR-u błyszczą w TVN-ie

02.02.2014   Autor: Redakcja
---

„Muzycy z PGR-u” tak nazwali ich autorzy reportażu w telewizji TVN. Mowa o grupce zapaleńców, którzy starą kotłownię przerobili na profesjonalne studio nagrań. Studio mieści się w niewielkim Pokrzywnie w gminie Trzcianka.

Pokrzywno to niewielka wieś między Trzcianką a Piłą. Mieszka w niej około 300 osób. Nic więc dziwnego, że budowa studia nagrań w starej, opuszczonej kotłowni wzbudziła niemałą sensację w całej okolicy. Zresztą nie tylko, inwestycją zainteresowały się ogólnopolskie media. „Muzycy z PGR-u” zostali bohaterami reportażu (pod tym samym tytułem), który wyemitowała telewizja TVN w paśmie Dzień Dobry TVN.

Pomysł na budowę studia nagrań wziął się z pasji muzyków, którzy by osiągnąć swój cel, zorganizowali się – założyli Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych "Pokrzywa" i postarali się o dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Udało się. Stara, opuszczona kotłownia dzięki unijnej dotacji zmieniła się w profesjonalne studio nagrań, jakiego nie znajdzie się w promieniu 100 kilometrów. Inwestycja kosztowała 400 tysięcy złotych, a obiekt ma służyć również za wiejski dom kultury. Na wiosnę obok kotłowni stanie scena na plenerowe koncerty.

Reportaż o „Muzykach z PGR-u” możecie obejrzeć tutaj

Przeczytaj więcej o: stowarzyszenie pokrzywa, pokrzywno studio,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group