Piłkarscy mistrzowie z regionu pilskiego?

20.01.2014   Autor: Redakcja
---

Czy w regionie pilskim są młodzi piłkarze, w których już teraz można dostrzec piłkarski talent? Odpowiedź na to pytanie może dać nam startująca wkrótce kolejna edycja ogólnopolskiego turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku".

Przed rokiem w zmaganiach wzięło udział 185 tysięcy chłopców i dziewcząt z całego kraju, a to oznacza, że co drugi dziesięciolatek w Polsce dostał taką szansę. W tej edycji liczba uczestników ma być jeszcze bardziej okazała, gdyż formułę turnieju rozszerzono o kolejną kategorię wiekową. Z tego też powodu w eliminacjach powiatowych, wojewódzkich, a na końcu także ogólnopolskich zobaczymy już nie tylko drużyny U-10, ale także U-12, a docelowo od roku 2015 także U-8.

Na początek każda drużyna musi zdążyć zgłosić chęć udziału nie później niż do 21 lutego za pośrednictwem strony internetowej rozgrywek. 3 marca rozpoczną się pierwsze zmagania na boisku, a więc wspomniany etap powiatowy. Finał rozgrywek z udziałem najlepszych drużyn w każdym województwie zaplanowany jest na dni 30 kwietnia - 2 maja, a najlepsi młodzi piłkarze zagrają w tych dniach na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Na tym jednak nie koniec piłkarskich przygód. Zwycięzcy zmagań w nagrodę pojadą do Hamburga, gdzie reprezentacja Polski rozegra spotkanie towarzyskie przeciwko Niemcom. Jest więc o co walczyć.

Foto: A. Kraszewski

Przeczytaj więcej o: pilka nozna, turniej, uczniowie,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group