Uczniowie przetestowali alkogogle

13.01.2014   Autor: Redakcja
---

Uczniowie dwóch szkół ponadgimnazjalnych zostali w minionym tygodniu poddani nietypowemu testowi. Mieli oni okazję przetestowania alkogogli, które miały udowodnić jak trudno wykonywać najprostsze zadania pod wpływem alkoholu.

Akcja ma charakter prewencyjny i jest oczywiście związana z ostatnimi informacjami z kraju dotyczącymi nietrzeźwych kierowców. Tych niestety wciąż nie brakuje, ale być może właśnie takie akcje pomogą w ich wyeliminowaniu z naszych dróg.

- Młodzież najpierw obejrzała film pn. "Eksperyment" ukazujący test, który został przeprowadzony dla kierowców odnośnie jazdy pod wpływem alkoholu. Mówiono również o skutkach jazdy po pijanemu oraz aspektach prawnych - mówi kom. Andrzej Latosiński z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Później młodzież miała także okazję sprawdzenia jak zachowują się kierowcy pod wpływem alkoholu. Do tego celu użyto alkogogli, a uczniowie mieli do wykonania proste czynności - czytanie, łapanie piłeczki i układanie klocków. Wszystkie wykonywalne z założonymi alkogoglami okazały się wręcz niewykonalne.

Przeczytaj więcej o: policja, uczniowie, alkogogle, test,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group