Policjanci z Chodzieży podsumowali pierwszy długi weekend

09.01.2014   Autor: Redakcja
---

Było spokojnie - tak w skrócie można nazwać wydarzenia w powiecie chodzieskim podczas pierwszego tegorocznego długiego weekendu. Niestety nie zabrakło skrajnych przypadków, jak chociażby prowadzenie pojazdu mając niemal 3 promile alkoholu.

Na szczęście przypadek, o którym mowa nie spowodował wielkiego zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, o którym tak wiele w ostatnim czasie mówi się w naszym kraju. Kierowca mógł zagrozić przede wszystkim sobie, gdyż kierował rowerem, a nie samochodem. Niemniej przykład ten jest z pewnością godny napiętnowania. Pozostali dwaj kierowcy zatrzymani na prowadzeniu pojazdów pod wpływem alkoholu to właściciele samochodów osobowych, u których badanie stanu trzeźwości wykazało pół promila alkoholu we krwi.

- Statystyki te napawają optymizmem, choć w kontekście ostatnich zdarzeń w kraju związanych ze spowodowaniem wypadków ze skutkiem śmiertelnym, takich osób na drogach nie powinno być w ogóle - komentuje Karolina Smardz-Dymek z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży.

Także statystyki wypadków cieszą choć i one pozostawiają jednocześnie pewien niedosyt, gdyż idealne nie były. W powiecie doszło do jednego takiego zdarzenia, w wyniku którego na szczęście nikt nie poniósł śmierci.

Przeczytaj więcej o: policja, chodziez, trzeźwość,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group