Gmina pomoże województwu

26.12.2013   Autor: Redakcja
---

Nie po raz pierwszy Gmina Piła wspomoże finansowo Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Ponownie chodzi o przyznanie pomocy rzeczowej na utrzymanie dróg wojewódzkich przebiegających przez Piłę.

Teoretycznie utrzymanie w należytym stanie dróg wojewódzkich należy do zadań Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Poszczególne samorządy mogą jednak udzielać sobie pomocy rzeczowej, dlatego Gmina Piła od lat bierze na siebie ciężar realizacji tego zadania, w tym przede wszystkim finansowy, pokrywając wystawiane przez poszczególne firmy rachunki.

Podmioty te zajmują się bieżącym utrzymaniem dróg wojewódzkich w zakresie oczyszczania jezdni i chodników, a w okresie zimowym usuwania śliskości i śniegu z chodników. Wszystko oczywiście wzdłuż dróg wojewódzkich przebiegających przez nasze miasto.

Tych mamy w Pile niewiele - ul. Siemiradzkiego (droga nr 180), Al. Wojska Polskiego (nr 179), Al. Powstańców Wielkopolskich (nr 188) oraz Al. Jana Pawła II (nr 179 i 188). Oczyszczanie tych fragmentów w 2014 roku decyzją pilskich radnych weźmie na siebie Gmina Piła, choć na razie nie wiadomo jeszcze z jakimi kosztami będzie się to wiązało.

Przeczytaj więcej o: pomoc, drogi, utrzymanie, odśnieżanie,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group